Нова драма помеѓу Северина и бившиот маж: „Таа го зема синот и никој не знае каде се веќе 9 дена“


Нова драма помеѓу Северина и бившиот маж: „Таа го зема синот и никој не знае каде се веќе 9 дена“

На драмите помеѓу Северина и Милан Поповиќ во врска со старателството на синот им нема крај – српските медиуми тврдат дека пејачката го земала синот и требала да го врати пред 9 дена, но не го враќа и не се јавува на телефон.

nova-drama-pomegju-severina-i-bivshiot-mazh-taa-go-zema-sinot-pred-9-dena-i-nikoj-ne-znae-kade-se--01.jpg

Веста дека Северина го изгуби старателството над синот ги погоди сите, а нејзините емотивни објави и интервју допреа до сечие срце.

Според судската одлука, таа има дозвола да го гледа Александар двапати неделно попладне, секој втор викенд и 2 недели за распуст, но сега наводно таа ја прекршила одлуката.

nova-drama-pomegju-severina-i-bivshiot-mazh-taa-go-zema-sinot-pred-9-dena-i-nikoj-ne-znae-kade-se-02.jpg

Српските медиуми се преплавени со вести дека Северина го „киднапирала“ синот.

„На почетокот на летниот распуст Александар помина 14 дена кај мајка му, која минатиот викенд требаше да го врати кај татко му. Таа не го направи тоа! Оттогаш поминаа 9 дена, а Северина се прави луда.

Со оглед на тоа што Милан има полно старателство над момчето, ова може да се смета за киднапирање. Никој не знае каде се Северина и Александар. Едно време беа кај неа во станот во Сплит и видени се на плажа. Поповиќ подоцна дознал дека некој ги видел во Загреб, а оттогаш им се губи трага.

Северина не одговара на повиците на Милан, ниту на неговиот адвокат. Тој пријави киднапирање на детето.“ – наведува извор за Informer.

nova-drama-pomegju-severina-i-bivshiot-mazh-taa-go-zema-sinot-pred-9-dena-i-nikoj-ne-znae-kade-se-04.jpg

Северина неколкупати наназад има изјавено дека се соочува со неправда и дека нејзиниот поранешен сопруг ја користи неговата моќ и врски кај надлежните против неа. Таа се жалеше дека одлуката на судот е неправедна и дека не заслужува такво однесување.

Потсетете се на Северина со трогателна исповед: „Молам да го видам моето 8-годишно дете“

Сепак, останува да видиме дали е ова вистина или уште една медиумска шпекулациска игра на Милан против пејачката.

nova-drama-pomegju-severina-i-bivshiot-mazh-taa-go-zema-sinot-pred-9-dena-i-nikoj-ne-znae-kade-se-03.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Маж се сретна со докторот кој го спасил од смрт кога бил бебе Денес неговиот доктор е во пензија, но Рос никогаш нема да заборави кој му го сп...
Маж во Велика Британија ѝ го вратил ѓубрето дома на жената што го фрлила на патот Сакаме вакви херои и во Македонија... На некултурните луѓе да им го вратиме ѓубр...
Жена си позира за селфи во метро како никој да не ја гледа (видео) Жена одржа лекција за самодоверба откако си направи фотосесија среде метро. Храб...

Најчитани неделава