Мажот ѝ ги отсече рацете поради наводна афера: Како изгледа животот на Маргарита сега, низ фотки


Мажот ѝ ги отсече рацете поради наводна афера: Како изгледа животот на Маргарита сега, низ фотки

Кога сакала да се разведе од сопругот со кого имала две деца, тој ја одвел во шума во близина на Москва и ја измачувал... Сега тој отслужува 14-годишна затворска казна, а таа пронајде нова љубов.

mazhot-i-gi-otseche-racete-poradi-navodna-afera-niz-fotki-kako-izgleda-zhivotot-na-margarita-sega-01.jpg

Во декември 2017 година љубоморниот сопруг Димитри Грачев, кој тогаш имал 26 години, ја однел во шума во близина на Москва својата тогаш 25-годишна сопруга Маргарита Грачева и ѝ ги пресекол рацете со обвинение дека го изневерува, откако таа поднела барање за развод од него.

mazhot-i-gi-otseche-racete-poradi-navodna-afera-niz-fotki-kako-izgleda-zhivotot-na-margarita-sega-02.jpg

Ја врзал со јаже и ја присилил да клечи на коленици. Маргарита по настанот за медиумите изјави дека бил смирен додека замавнувал со секирата, а таа чувствувала неподнослива болка и се молела да се онесвести. Кога ја подигнал секирата таа ги затворила очите затоа што не сакала да го гледа хоророт.

mazhot-i-gi-otseche-racete-poradi-navodna-afera-niz-fotki-kako-izgleda-zhivotot-na-margarita-sega-03.jpg

Парот имал две мали деца.

mazhot-i-gi-otseche-racete-poradi-navodna-afera-niz-fotki-kako-izgleda-zhivotot-na-margarita-sega-05.jpg

По грозоморниот чин Димитри ја однел Маргарита во болница, а тој се пријавил во полиција.

mazhot-i-gi-otseche-racete-poradi-navodna-afera-niz-fotki-kako-izgleda-zhivotot-na-margarita-sega-06.jpg

Докторите едвај успеале да ѝ ја спасат едната рака, а со собирање на донации ѝ била вградена бионичка рака на другата.

mazhot-i-gi-otseche-racete-poradi-navodna-afera-niz-fotki-kako-izgleda-zhivotot-na-margarita-sega-07.jpg

Во 2018-та година Димитри бил осуден на 14 години затвор и му биле одземени родителските права врз нивните две мали деца.

mazhot-i-gi-otseche-racete-poradi-navodna-afera-niz-fotki-kako-izgleda-zhivotot-na-margarita-sega-08.jpg

Потоа, силната Маргарита продолжи со животот и пронајде љубов повторно. Во 2019 година стапила во брак, но пред јавноста откри дури неодамна, односно на 6-ти септември на нивната прва годишнина, кога ѝ сакале да направат свадбена церемонија, но била откажана поради короната.

mazhot-i-gi-otseche-racete-poradi-navodna-afera-niz-fotki-kako-izgleda-zhivotot-na-margarita-sega-04.jpg

Маргарита дека живее во Санкт Петербург со новиот сопруг и дечињата.

Видео од новиот партнер на оваа храбра жена која и покрај грозоморниот настан ја задржала позитивноста и љубовта кон животот:

View this post on Instagram

История нашего знакомства или случайности не случайны... ——————————————— Примерно 2,5 года назад Макс написал мне в ВК и я неожиданно заметила его сообщение. На тот момент у меня уже было 10К подписчиков и я редко смотрела заявки в друзья, но тут реально судьба. Я зашла и среди кучи заявок увидела его, с каким-то ненавязчивым текстом: «Привет, у тебя крутой протез и он тебе очень идёт. Как будешь в Питере, рад буду познакомиться. Обижать и приставать не буду!»😃 И я ответила,опять же по счастливой случайности я как раз была в Питере на реабилитации.Мы договорились о встрече в центре города. Как теперь уже знаю, я перепутала выходы метро и Макс ко мне бежал вообще с другой станции🙈 Так потихоньку начались наши отношения,сначала дружеское общение, бесконечные переписки на расстояние и звонки по телефону. —————————————— Ключевым и переломным моментом стало наше первое свидание, но об этом я расскажу чуть позже 🤫 #маматрансформер #МА² #случайностинеслучайны

A post shared by Маргарита Грачева (@margoritka1211) on

Уште фотографии од Маргарита на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тераси на покривите, животот почнува на 40 години: 9 факти за животот во Шпанија Не е важно што ќе кажат другите, па така се прекршуваат стандардите за убавина, ...
Бизарно: Жена со години не ги сече ноктите на рацете и нозете (фото) Некои луѓе имаат чудни навики, а оваа жена дефинитивно е една од нив. Глетката н...
Парови кои се доказ дека љубовта нема рок на траење Додека денешните, модерни бракови за жал се распаѓаат пребрзо, оние кои знаат да...

Најчитани неделава