12 луди работи кои можете да ги видите само во Бразил


12 луди работи кои можете да ги видите само во Бразил

Во Бразил апсолутно сѐ е причина за прослава, па дури со доза сарказам се слави и годишнина на дупките на улиците. Интересна идеја, нели?

12-ludi-raboti-koi-mozhete-da-gi-vidite-samo-vo-brazil-01.jpg

Бразилците имаат многу причини да бидат горди и тоа на релаксираниот начин на живот, на добрата смисла за хумор, способноста за импровизација и што уште не.

Тие се уникатни и често за нивното однесување може да си помислите: „Ова може да се случи само во Бразил!“. 

Работи поради кои Бразил е уникатна држава:

Во Бразил апсолутно сѐ е повод за славење

12-ludi-raboti-koi-mozhete-da-gi-vidite-samo-vo-brazil-02.jpg

На дупките на улиците саркастично им слават „годишнина од постоење“ со храна и пијалаци

12-ludi-raboti-koi-mozhete-da-gi-vidite-samo-vo-brazil-03.jpg

Новогодишна елка може да се направи од сѐ, дури и од зеленчук

12-ludi-raboti-koi-mozhete-da-gi-vidite-samo-vo-brazil-04.jpg

Уметници се во пронаоѓање на нова намена на предметите

12-ludi-raboti-koi-mozhete-da-gi-vidite-samo-vo-brazil-05.jpg

На плажите се шета Спајдермен

12-ludi-raboti-koi-mozhete-da-gi-vidite-samo-vo-brazil-06.jpg

Продавачите за плажа се покреативни од што можете да замислите

12-ludi-raboti-koi-mozhete-da-gi-vidite-samo-vo-brazil-07.jpg

Уште 6 ситуации на следната страна...Би можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се можни само во Азија Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна Кореја Ќе си купевте апликација за телефон буквално од продавница, ќе изберевте од пост...
10 работи на кои не можам да се навикнам и по 5 години живот во САД Кажување на непријатни приказни пред луѓето што не се доволно блиски и мотото „ш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg