Беше верена за 47 години повозрасен милионер, не може без пластични операции – која е Џена Бентли?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Беше верена за 47 години повозрасен милионер, не може без пластични операции – која е Џена Бентли?

Џена Бентли е Плејбој зајачица која „врвот на својата слава“ го достигна заради врската со 47 години повозрасниот милијардер Бен Браун. Денес е речиси непрепознатлива поради големиот број пластични операции што ги направила.

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-01-.jpg

Првата пластична операција ја направила на возраст од само 18 години, а на 21 година беше верена за богатиот милијардер Бен Браун, кој тогаш имаше 68 години.

Во 2010-та година, нивните заеднички фотографии на плажа станаа вирални, а луѓето имаа поделени мислења, најмногу критики, за врската помеѓу Плејбој зајачицата и нејзиниот 47 години повозрасен свршеник.

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-04.jpg

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-05.jpg

Двојката не стапи во брак и се разделија, а Џена продолжи со сопствената кариера како модел, и се појавуваше во списанијата Playboy и Maxim.

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-08.jpg

Џена Бентли (32) денес не крие дека е зависничка од пластични операции и дека досега потрошила околу 200.000 долари за подобрување на изгледот и околу 15.000 долари за некои ситни корекции.

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-07.jpg

Taa досега направила операција за зголемување на градите, липосукција, поткревање на задникот, направила фејслифтинг, мачкини очи, филери во образите и две операции на носот.

„Секој ден сум благодарна што не сум имала некои поголеми копликации. Најлошото нешто што ми се случи е кога по првата операција на носот ми пукна конец додека спиев.

Кога се разбудив имав чувство дека се задушувам, не можев да дишам. Но, тоа воопшто не е ништо во споредба со она низ што поминуваат некои луѓе“ – вели таа.

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-20.jpgЏена Бентли пред пластичните операции

Џена вели дека нема намера наскоро да се откаже и да престане со операциите. Како што вели, операциите можеби не се пријатни, но ѝ помагаат да заработи повеќе пари:

„Според мене пластичните операции се одржување, редовен сервис. Јас на тој начин заработувам“ – вели таа.

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-09.jpg

Таа им одговори и на големиот број луѓе што ја осудуваат и што упатуваат лоши коментари за нејзиниот изглед:

„За секоја една личност што говори лошо за мојот изглед има 10 други што ја обожаваат пластиката. Сметам дека ако нешто не ви се допаѓа, не треба да гледате во него.

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-11.jpg

Не ве присилувам да ме гледате, па затоа гледајте си ја својата работа. Ќе продолжам да правам операции сè додека не се почувствувам задоволна, можеби тоа никогаш нема да го постигнам, којзнае!“ – вели таа.

Инаку, Џена неколку години живеела во Плејбој палатата на Хју Хефнер, а неодамна јавно проговори за „легендарните“ забави што таму се правеле за Halloween со секс оргии во кои учествувале голем број познати и славни личности.

Погледнете повеќе нејзини фотографии во продолжение:

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-13.jpg

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-14.jpg

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-15.jpg

beshe-verena-za-47-godini-povozrasen-milioner-ne-mozhe-bez-plastichni-operacii-koja-e-djena-bentli-16.jpg

https://www.instagram.com/p/CU-YdeqFxav/?utm_source=ig_web_copy_link

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат - сега имаат 21 дете Откако открија дека на 13 години забременила за прв пат, најголемото семејство в...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg