14 сцени од секојдневието во Белгија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


14 сцени од секојдневието во Белгија

„Ве молам не јадете вафли пред прозорецот од продавницата“ е едно од најчестите барања на продавниците во Белгија.

14-sceni-od-sekojdnevieto-vo-belgija-01.jpg

Кога ќе помислите на Белгија сигурно прво на ум ви паѓаат белгиските вафли, чоколада и уникатната архитектура, но што друго знаете за оваа држава?

Интересни сцени од секојдневието:

Сообраќајните знаци им се вистинска уметност

14-sceni-od-sekojdnevieto-vo-belgija-02.jpg

Уникатна декорација лебед во двор среде Брисел

14-sceni-od-sekojdnevieto-vo-belgija-03.jpg

Велосипед кој се наоѓа во две земји едновремено – во Холандија и Белгија, а во позадина е Германија

14-sceni-od-sekojdnevieto-vo-belgija-04.jpg

Зимата во Белгија знае да биде како сцена од хорор филм

14-sceni-od-sekojdnevieto-vo-belgija-05.jpeg

Има спектакуларни замоци

14-sceni-od-sekojdnevieto-vo-belgija-06.jpeg

Уникатни споменици на тема пријателство

14-sceni-od-sekojdnevieto-vo-belgija-07.jpg

Уште 7 сцени на следната страна...Би можело да ве интересира:

Низ фотки: Како изгледаше секојдневието во Авганистан, пред да го освојат Талибанците? Уништени соништа, страв, неспокој ги мачат Авганистанците периодов... Тие само с...
Зграда без прозорци и уште 10 уникатни сцени од секојдневието Во Германија постои 23-катна зграда без ниту еден прозорец, а во светот постојат...
Кафез за да го штити од поларни мечки: Човек кој работи во Северниот поларен круг открива детали од ... Бендер Родригез живее во неверојатно сурови услови, каде насекаде има поларни ме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg