Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Новата атракција во Дубаи e највисокото панорамско тркало на светот (фото)

Панорамското тркало со спектакуларен поглед на Дубаи инстантно привлече туристи од целиот свет.

novata-atrakcija-vo-dubai-e-najvisokoto-panoramsko-trkalo-na-svetot-foto-01.jpg

Дубаи отсекогаш било место кое е туристички рај, но тие не сопираат, па постојано внесуваат новини кои би им биле забавни на туристите.

novata-atrakcija-vo-dubai-e-najvisokoto-panoramsko-trkalo-na-svetot-foto-02.png

Последното во низата е најголемото и највисоко панорамско тркало на светот „Ain Dubai“.

novata-atrakcija-vo-dubai-e-najvisokoto-panoramsko-trkalo-na-svetot-foto-04.jpg

Високо е 250 метри и нуди спектакуларен поглед на Дубаи. Градбата почнала во 2015 година.

novata-atrakcija-vo-dubai-e-najvisokoto-panoramsko-trkalo-na-svetot-foto-05.jpg

Може да собере 1.750 патници цо 48 капсули. Искуството е уникатно, а доживувањето незаборавно.

novata-atrakcija-vo-dubai-e-najvisokoto-panoramsko-trkalo-na-svetot-foto-06.jpg

Луѓе од целиот свет, како и локалци, постојано прикачуваат фотографии од величественото панорамско тркало на социјалните мрежи.

novata-atrakcija-vo-dubai-e-najvisokoto-panoramsko-trkalo-na-svetot-foto-03.jpg

Инстаграм фотки:

https://www.instagram.com/p/CWQ3z6YhcoY/

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Иранец (20) е прогласен за најнискиот маж на светот според Гинис – што знаеме за него? Не можел да посетува училиште поради својата големина, а своето име научил да го...
Највисоката жена во светот првпат леташе со авион – биле отстранети 6 седишта за да ѝ направат место... Румејса Гелги, или највисоката жена во светот, првпат имаше можност да лета со а...
„Со сопругот сме нудисти – го прославивме Божиќ голи, додека нашите гости носеа облека“ (фото) Хелен и Сајмон од Лондон се нудисти и не сакаат да носат облека дури ни кога има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg