16 фото докази зошто Германија е одлична земја за живот

Во Германија има капсули со вградена топлинска изолација за бездомниците да можат безбедно да преноќат.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-01.jpg

Германија е една од најголемите држави во Европа и за многу луѓе изгледа како совршено место на живот.

Овие фотографии се доказ зошто е тоа така:

Германски олимписки гимнастичарки се борат против сексуализацијата со носење на комбинезони.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-01.jpg

Германски циркус користи холограми наместо живи животни, за да не ги мачи, и искуството е магично.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-02.jpg

Универзитет во Минхен има тобоган од 4-тиот кат, ако не сакате да оди по скали.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-03.jpg

Расцветани цреши во април во Германија, добиени на подарок од Јапонија.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-04.jpg

Живописен мост.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-05.jpg

Капсули со вградена топлинска изолација за бездомниците да можат безбедно да преноќат.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-06.jpg

Зграда која „свири“ кога врне дожд.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-07.jpg

Уникатна железница.

16-foto-dokazi-zoshto-germanija-e-odlichna-zemja-za-zhivot-08.jpg

Уште 8 фото докази на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Работев напорно да ослабам, сега не сакам ниту да помислам да забременам и да добијам стрии“ „Самата помисла дека ќе добијам стрии и дека ќе се здебелам ме одвраќа од намера...
Загадената вода се прочистува со позитивни емоции и уште неколку верувања на Ѓоковиќ за здрав и среќ... Новак Ѓоковиќ e актуелен шампион во светот на тенисот и е идол на многумина, па ...
Никогаш не е доцна: Жена од Бразил станала модел на 68 години – денес е хит на Инстаграм (фото) Роса Саито од Бразил има 71 година и работи како модел, а кариерата ја почнала п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg