Бизарно: Зависничка од пластични операции неподвижна поради имплантите, ќе ја убиеле нелегални инјекции

Мери Магдалена од Канада е позната по зависноста од пластични операции и не планира да запре, без разлика што неколкупати ќе го изгубела животот поради ваквите зафати. Сега таа открива дека нејзините импланти се толку тешки, што постојано чувствува болка и не може да оди.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-mora-da-koristi-invalidksa-kolichka-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii01.jpg

Мери Магдалена е инфлуенсерка најпозната по зависноста од пластични операции.

30-годишната жена од Канада има огромни силиконски гради и огромен задник, а неодамна откри дека имплантите веќе ѝ пречат во движењето бидејќи ѝ предизвикуваат болки.

Но, изгледа ни ова нема да ја одврати од намерата да прави уште пластични операции.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-ne-mozhe-da-odi-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii-07.jpg

Мери се отвори за проблемите што ѝ ги предизвикуваат имплантите со објава на Инстаграм Стори:

„Моите гради се толку тешки, што ќе ми треба инвалидска количка за движење. Во болка сум кога одам, но мислам дека луѓето ќе си помислат дека само барам внимание“.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-ne-mozhe-da-odi-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii-02.jpg

Поради стравот дека ќе биде осудувана, Мери вели дека иако ѝ е потребна количка или слично помагало за движење, се срами да го побара на аеродром, па морала да оди и да трпи болки додека да влезе во авионот.

„Моите гради и задник се толку тешки, што повеќе немам глуждови бидејќи нозете ми се постојано отечени“.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-ne-mozhe-da-odi-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii-04.jpg

Мери има потрошено над 100.000 долари на пластични операции, а нејзините импланти во градите тежат вкупно 10 килограми.

Мери има импланти и на задникот, а направила и неколку третмани за лифтинг на задникот, и тоа во нелегална клиника.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-ne-mozhe-da-odi-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii-10.jpg

Мери открива дека пластичните хирурзи повеќе не сакале да прават никакви процедури на неа, па морала да оди во нелегални и непроверени клиники. А, токму ова можело да ја чини живот.

По процедура во нелегална клиника, силиконот во нејзиното тело почнал да скапува, па Мери речиси го изгубила животот.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-ne-mozhe-da-odi-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii-06.jpg

Всушност, Мери и претходно си го има ризикувано животот за пластични операции и процедури.

Таа стана интернет сензација во 2018 година, по компликации за време на операција за зголемување на нејзината вагина.

„Добив две трансфузии на крв. Лекарот ми рече дека губам многу крв и дека сум многу бледа. Мислеше дека ќе умрам“, изјави тогаш Мери за The Sun.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-ne-mozhe-da-odi-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii-05.jpg

Оттогаш Мери само продолжи со бизарностите – стави импланти во веѓите, направи операција на очите и дури четири операции на носот.

Годинава таа откри и дека поради многуте операции и инјекции, веќе не може да си ја затвори устата.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-ne-mozhe-da-odi-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii-03.jpg

Мери вели дека не ѝ е грижа што буквално си го ризикува животот за бизарните операции.

„Кога одам на операција знам дека може да умрам. Може да загубам рака или нога. Но, да се надеваме на најдоброто“.

Истовремено, таа планира да прави уште операции.

„Не можете да ги зголемите деловите од телото наеднаш. Мислам дека луѓето не сфаќаат колку време, труд и пари се потребни за тоа“.

bizarno-zavisnichka-od-plastichni-operacii-ne-mozhe-da-odi-poradi-implantite-rechisi-umrela-od-nelegalni-injekcii-09.jpgМери пред операциите

Повеќе од очигледно е дека Мери навистина е зависна од пластични операции, па не е ни чудно што лиценцираните хирурзи одбиваат да работат со неа.

Според Addiction Center, зависноста од пластични ја тера личноста постојано да сака да си го менува изгледот, па затоа се подлегнува на ризични операции и процедури.

Неретко, оваа желба за промена на изгледот потекнува од некаква несигурност.

Нормално, бројните пластични операции си носат и свои ризици, а Мери е одличен пример за тоа.

Погледнете и: Некогаш била „обична“ девојка, денес е зависничка од силикони и изгледа бизарно (фото)

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена со бизарна зависност од тетовирање не може да најде работа: „Правам по 3 тетоважи неделно, секо... Мелиса Слоан има 45 години и толку многу тетоважи, што не може ни да ги изброи. ...
Девојка (23) и нејзиниот партнер (63) ја разбрануваа јавноста: „Ме разгалува со скапи подароци, сите... Вилоу (23) и нејзиниот партнер (63) се соочуваат со многу критики поради нивната...
Син за пример: Две години ја растел својата коса за да ѝ направат перика на мајка му која боледува о... Две и пол години синот ја чувал косата која била мошне слична со природната коса...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg