Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најтажниот роденден на 3-годишно девојче: „Од 27 поканети деца, не се појави ниту едно“ (видео)

„Нарачав пици, торта со Frozen тема, грицки, поканив 27 дечиња и никој не дојде. На мојата ќерка ѝ беше скршено срцето“, вели 27-годишната мајка од САД, која објави видео од тажната сцена.

najtazhniot-rodenden-na-3-godishno-devojche-od-27-pokaneti-deca-ne-se-pojavi-nitu-edno-foto-01.jpg

Бреана Стронг (27) од САД за третиот роденден на својата ќеркичка Ејвери организирала забава на која поканила 27 нејзини другарчиња.

najtazhniot-rodenden-na-3-godishno-devojche-od-27-pokaneti-deca-ne-se-pojavi-nitu-edno-foto-02.jpg

Нарачала пици за нив и на крај со Ејвери останале да седат во празна просторија, а пиците ги фрлиле во корпа за отпадоци.

Таа вели дека некои им откажале во последен миг, додека други не ги ни известиле дека нема да се појават.

Бреана вели дека срцето на нејзината ќерка било скршено и дека само сакала да си отидат двете дома за да ја прегрне својата ќеркичка.

Таа вели дека залудно потрошила време и пари, но најтешко ѝ паднало што нејзината малечка страдала.

Видео на кое Бреана прикажува како нејзината ќерка била извисена на роденденот:

@breannamstrong I wish I was making this up. #noshow #birthdayparty #fyp #trending #sahm #makefriends ♬ Get You The Moon - Kina

На следната страна повеќе семејни фотографии од нив...Би можело да ве интересира:

„Работев напорно да ослабам, сега не сакам ниту да помислам да забременам и да добијам стрии“ „Самата помисла дека ќе добијам стрии и дека ќе се здебелам ме одвраќа од намера...
„Имам 33 години, очајна сум за деца, но мојот сопруг не сака – што да правам?“ „Заедно сме 10 години, го сакам, но откако наполнив 30 години, само размислувам ...
Најтажниот и најљубовен потег: Момче ја изненади со свадба партнерката (28) на смртна постела Алекс Филдинг (32) од Лондон на смртна постела во болница ја изненадил својата с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg