Овен со Бик и уште седум најлоши љубовни парови во хороскопот

И Овните и Биковите се тврдоглави, па наместо да направат компромис или едниот да попушти, двајцата партнери ќе одат со главата низ ѕид и ќе се караат сè додека не раскинат…

oven-i-uste-sedum-najlosi-ljubovni-parovi-vo-horoskopot-01_copy.jpg

Дали некогаш сте биле во врска која не функционирала без оглед на сè? Заљубени сте во вашиот партнер, но тој/таа ве излудува.

Па наместо да ѝ дадете нова шанса на врската (којзнае која по ред), вие се разделувате со многу расправии, лоши чувства и фрустрации.

Астролозите тврдат дека во врската големо влијание има хороскопскиот знак. Па без разлика дали верувате во астрологија, барем од забава може да прочитате дали сте хороскопски компатибилни со партнерот.

Ви ги претставуваме осумте најлоши љубовни парови во зодијакот… Дали сте и вие и вашиот партнер меѓу нив?

Овен и Бик

Бидејќи Овните се тврдоглави, а и Биковите исто така, штом некој ќе застане во место, нема да се помрдне. Биковите постојано ќе сакаат да знаат што мисли партнерот, ќе прашуваат дали ги сака, а ова го нервира Овенот.

Кога ќе стане очигледно дека врската мора да заврши, Овенот ќе посака да исчезне, а Бикот ќе бара објаснување по објаснување.

Бик и Стрелец

Бикот повремено ја цени мирната вечер дома, но Стрелецот секогаш е желен да излезе и да направи нешто возбудливо.

Стрелците уживаат во игрите на умот, а Биковите не се забавуваат многу со тоа.

Бикот едноставно не може да се справи со Стрелецот. Стрелците зад себе имаат многу врски и не ги сфаќаат работите сериозно.

Близнаци и Јарец

Ако сакате рецепт за катастрофа, спојте хороскопски знак кој е познат по љубовта кон забавата и разговорот (Близнаци) со знак кој е познат по тоа што не престанува да работи и сака да го планира секој детаљ од нивниот живот (Јарец).

Јарците не се спонтани и не дозволуваат работите само да се случат. Ова за кратко време ќе почне да ги фрустрира Близнаците.

Рак и Водолија

Ракот сака да седи дома, а Водолијата има слободен дух и сака да шета.

Бидејќи Ракот е независен, може да добие чувство дека Водолијата навистина не им треба; а Ракот треба да знае дека некој е целосно со нив.

Раковите нема да бидат среќни ако Водолиите постојано ги поправаат или им укажуваат на некоја грешка што ја направиле.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Кое е вашето животно мото, според хороскопскиот знак? Рак - Домот е онаму каде што е срцето. Во животот, сите се водиме според некои н...
Што ве прави убави во очите на другите, според хороскопскиот знак (а, не е поврзано со изгледот)? Вашиот прв инстинкт е да им помагате на другите, дури и кога станува збор за лич...
Што најмногу мразите (но не признавате), според хороскопскиот знак? Бик - Овие луѓе мразат кога некој им кажува што треба да прават и наместо да ја ...
Зошто ви е тешко да се држите до новите, позитивни навики, според хороскопскиот знак? Овни, премногу сте нетрпеливи, а токму поради ова ви е тешко да се држите до нов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg