Годишен хороскоп за 2017-та - Водолија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Годишен хороскоп за 2017-та - Водолија

Во 2017-та ќе бидете склони на разоткривање на мистериите на животот. Најголем интерес ќе покажете за лица кои креативно ќе ве разбудат. Не ви се потребни во мерка во која нив им требате, што може да доведе до краткотрајни кавги, кога се работи за приватните врски.

godisen-horoskop-za-2017-ta-vodolija-1.jpg

Годишниот хороскоп покажува дека 2017-та е поволна година, благодарение на положбата на планетите. Ве очекува мирна година во која ќе ги соберете плодовите од вложениот труд.

Работа и финансии

Можеби нема да доживеете спектакуларен финансиски успех, но секако ќе напредувате. Ако некои проекти не наидат на поддршка, тоа само ќе ве поттикне да истапите со нова и свежа идеја, и да бидете многу подобри од претходно.

Најдобро е да започнете нови проекти кон крајот на пролетта или да ги развивате оние кои веќе започнале да растат.

Запаметете, ослободувањето од стари идеи ќе ви помогне да се родат нови. Потрудете се да ги оставите долговите зад себе, како и проблемите со потрошувачката, за да направите простор за продуктивноста.

Трудете се да склопите деловни договори со Ваги и Лавови, тие ќе се покажат како најуспешни.

Ова е идеална година за Водолиите кои бараат работа, бидејќи некои ќе имаат шанса и да избираат меѓу повеќе.

Љубов, семејство и социјален живот

Ова е година на промени. Водолиите често ги избегнуваат романтичните и интимни односи на долги патеки, во корист на својата независност, но 2017-та ќе биде поинаква - емотивна. Тоа значи дека ќе влезете во врска на која ќе ѝ дадете шанса да стане подлабока.

До есен, можностите да го отворите срцето се најголеми.

Ако барате нов партнер, побарајте го во знакот на Вага или Стрелец.

Колку и да се чувствувате неподготвени во моментот, оваа година треба да се обидувате. Време е да се ослободите од внатрешните стравови и малку повеќе да им верувате на луѓето.

Вашата креативна и ексцентрична природа ќе ви помогне да постигнете заедништво, не ја потиснувајте.

Здравје

На здравото тело му е потребен смирен ум, затоа работете на внатрешниот мир и спокојството. Обидете се да избегнувате стресни ситуации и проблеми во кои директно не сте вклучени. Имајте на ум дека срцето ви е слаба точка секогаш и испланирајте активности како би се релаксирале. Внесувајте повеќе магнезиум.

Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2018-та - Девица Во 2018 година на Девиците многу работи ќе им зависат од луѓето во околината и н...
Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Годишен хороскоп за 2018-та - Вага Во оваа година мора да обрнете повеќе внимание на здравјето, додека не е доцна. ...

Најчитани неделава