3 грешки на секој хороскопски знак заради кои не може да најде љубов со среќен крај


3 грешки на секој хороскопски знак заради кои не може да најде љубов со среќен крај

Не постои човек кој сака животот да го помине сам. Но, како за инает, колку повеќе сакате да најдете среќна љубовна приказна, толку предизвиците и неуспесите се поголеми.

3-greshki-na-sekoj-horoskopski-znak-zaradi-koi-ne-moze-da-najde-ljubov-so-srekjen-kraj-001.jpg

Не ја барајте вината во другите, околностите, времето... Бидете искрени и признајте си ги грешките.

Кои 3 грешки ги прави секој хороскопски знак, заради кои не може да најде среќна љубовна приказна?

Овен

1. Секогаш сака да е доминантниот во врската.

2. Не ги зема предвид емоциите на партнерот.

3. Иако има добро срце, ретко кога го покажува тоа.

Бик

1. Не мисли пред да каже нешто.

2. Премногу мисли само на себе.

3. Не дозволува луѓето да ја видат неговата мека страна.

Близнаци

1. Мислат премногу на крајната дестинација, а не уживаат во патешествието.

2. Ги гледаат работите во црна или бела варијанта.

3. Не се свесни што имаат до себе, додека не го изгубат.

Рак

1. Претерано се добри понекогаш.

2. Со финото однесување ги наведуваат луѓето да мислат дека можат да ги прегазат и да поминат лесно.

3. Не го кажуваат искрено начинот и насоката во која сакаат да се одвива врската.

Лав

1. Се колнат дека не сакаат врски и емоции.

2. И се однесуваат како воопшто да не им е грижа за никого, освен за самите себе.

3. Немаат храброст да веруваат дека саканата личност нема да ги повреди.

Девица

1. Претеруваат со критиките на своја сметка.

2. Претеруваат и со сериозноста во секоја можна ситуација.

3. Срамежливоста на почетокот на познанствата им е голема кочница.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Колку сте суеверни според хороскопот? Бројаница, детелина со 4 листа и уште многу други работи за кои постарите рекле ...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...