Близнаците се први да се сликаат за Инстаграм, Јарците се лути: Што прават хороскопските знаци кога ќе видат снег?

Ги видовме маките со кои луѓето се соочуваат за време на снег, како и убавините во европските градови Рим и Париз.

bliznacite-se-prvi-da-se-slikaat-za-instagram-jarcite-se-luti-shto-pravat-horoskopskite-znaci-koga-kje-vidat-sneg-01.jpg

Но, дали некогаш сте се запрашале како секој хороскопски знак реагира на снегот и дали тоа навистина има некаква поврзаност?

Некој се радува на него, друг едвај чека да се стопи, трет, постојано е нервозен.

Погледнете накратко како хороскопските знаци се однесуваат на снег:

Овен

Овните снегот го сфаќаат како личен напад и како да паѓа само врз нив. Посебно се ужаснуваат кога се во сообраќај, бидејќи воопшто не толерираат други возачи и гласно пцујат. Подготвени се и сами да го исчистат снегот за побрзо да поминат.

Бик

Биковите не се љубители на снегот и подготвени се да останат дома додека не помине. Тој може да направи ручек за цела зграда или да бара остатоци по кујната само за да не излезат надвор, но и да не остане гладен.

Близнаци

Близнаците се први со телефонот во рака и прават Инстаграм фотки, го сликаат снегот, а на Facebook објавуваат статус како се заглавиле во снегот. Тоа мора да се сподели со сите за да видат другите низ што поминуваат, како и колку добри слики прават.

Рак

Ракот гледа низ прозорец и се сеќава на деновите кога гледале снегулки заедно со баба и дедо. На деновите кога се мавале со топки и уживале во снежните игри. Во меѓувреме, избегнува да излегува, а ако мора бара некој да го прифати бидејќи не може сам.

Лав

Лавовите даваат изјава за новинарите кои снимаат прилог за застојот и неисчистените улици од снег. Може повеќе и да се нарече како ексклузивно интервју со драматични детали. Секако, подготвени се само да критикуваат, а никако да помогнат во нешто.

Девица

Девиците секако се нервозни и се дерат бидејќи се каат што излегле од дома. Ги обвинуваат сите околу нив дека ќе настинат на ладното време, посебно затоа што мора да го исчистат снегот од околу за да биде сè совршено. Нормално, ја знаат прогнозата за цела недела.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

6-те хороскопски знаци со најголемо срце Лав - Тие се полни со охрабрување за саканите и секогаш подготвени да ги одбрана...
5-те хороскопски знаци кои мразат правила (со нив е најтешко, но и најзабавно) Стрелец - Тие сакаат возбуда и авантура и мразат листи со правила. Сакаат да се ...
5-те хороскопски знаци кои сакаат да се победници секогаш и секаде Јарец - Тие имаат победнички дух. Екстремно се натпреварувачки настроени и преди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg