Најубавите фотки од Рим покриен со снег


Најубавите фотки од Рим покриен со снег

Деновиве, градовите во Европа се како вистинска снежна бајка, а меѓу поубавите, покрај Париз, може да го издвоиме Рим.

najubavite-fotki-od-rim-pokrien-so-sneg-01.jpg

После долго време, снегот ги изненади жителите на главниот град на Италија во понеделникот, со што направи и пречки во сообраќајот, а училиштата и повеќето продавници се затворени.

Сепак, снегот и ниските температури не ги спречуваат Италијанците, како и туристите да излезат на улиците и да уживаат во зимски игри и прошетки.

Насекаде може да се забележат луѓе и деца со санки, мавање со топки, правење снешковци, како и прекрасни глетки од убавините на италијанскиот град.

Најубавите фотки од Рим покриен со снег:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Инстаграм фотки од првиот снег во Банско Снегулки кои паѓаат на вашето лице и снег кој крцка под вашите нозе, планините в...
Париз не е само Ајфеловата кула: Мрачната страна на градот на светлината (фото) На страна од префинетите парижанки, кроасаните и убавиот живот, има луѓе чие сек...
Фотки кои топлат срца – Старите во дом конечно си ги прегрнаа децата и внуците безбедно „Тунел за прегратки“ е новиот изум кој им помогна на луѓето во Бразил конечно да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg