Најубавите фотки од Париз покриен со снег


Најубавите фотки од Париз покриен со снег

По излевањето на реката Сена, главниот град на Франција сега е покриен со снежна покривка.

najubavite-fotki-od-pariz-pokrien-so-sneg-01.jpg

Во рок од 24 часа Париз беше покриен со околу 12 cm снег, што создаде неверојатни пејзажи кои секој би посакал да ги доживее.

Секако, многу места во градот се затворени поради временските услови, но тоа не ги спречило локалците и туристите да направат неверојатни фотки.

Париз претворен во снежна идила:  

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прекрасни места низ светот кои нема да верувате дека постојат (фото) Природата знае да создаде вистински реме-дела кои ги изненадуваат дури и оние ко...
Париз не е само Ајфеловата кула: Мрачната страна на градот на светлината (фото) На страна од префинетите парижанки, кроасаните и убавиот живот, има луѓе чие сек...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg