Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Најубавите фотки од Париз покриен со снег

По излевањето на реката Сена, главниот град на Франција сега е покриен со снежна покривка.

najubavite-fotki-od-pariz-pokrien-so-sneg-01.jpg

Во рок од 24 часа Париз беше покриен со околу 12 cm снег, што создаде неверојатни пејзажи кои секој би посакал да ги доживее.

Секако, многу места во градот се затворени поради временските услови, но тоа не ги спречило локалците и туристите да направат неверојатни фотки.

Париз претворен во снежна идила:  

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Работев напорно да ослабам, сега не сакам ниту да помислам да забременам и да добијам стрии“ „Самата помисла дека ќе добијам стрии и дека ќе се здебелам ме одвраќа од намера...
Луда љубовна приказна: Присилно се разделиле и откажале од ќерката – 50 години подоцна конечно се ве... Карен Леман и Дени Винар од Минесота биле пар во тинејџерските години, но по неп...
Кога желбата е посилна од сѐ – девојка која е глува и слепа студира медицина: „Сакам да бидам педија... Александра од Кардиф има 28 години и иако е потполно глува и речиси целосно слеп...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg