Според хороскопскиот знак: Зошто луѓето чувствуваат страст, но не се вљубуваат во вас?


Според хороскопскиот знак: Зошто луѓето чувствуваат страст, но не се вљубуваат во вас?

Раковите прерано покажуваат емоции, па од себе ги бркаат луѓето, додека директниот пристап на Јарците може да го исплаши секој кој е во потрага по нешто повеќе.

spored-horoskopskiot-znak-zosto-lugjeto-cuvstvuvaat-strast-no-ne-se-vljubuvaat-vo-vas-004.jpg

Дали сте свесни зошто луѓето кои кон вас чувствувале страст, по извесно време се повлекле?

Хороскопот ви открива:

Овен

Луѓето чувствуваат страст и физичка привлечност кон вас бидејќи сте енергични и постојано подготвени за забава. Зрачите со флертувачка енергија и полни сте хумор. Вашата опушеност и отворените мисли ги тераат луѓето да мислат дека не сте во потрага по ништо сериозно.

Бик

Луѓето тешко се вљубуваат во вас, бидејќи изгледате одлично, но сте малку напорни кога се работи за нешто посериозно. Секогаш изгледате беспрекорно и немате моменти кога сте несредени, па тоа ги тера луѓето да ве перципираат како човек кој се труди да освои со физичкиот изглед, па внатрешната убавина секогаш ви пропаѓа во втор план.

Близнаци

Луѓето лесно чувствуваат страст кон вас бидејќи сте забавни, но и непредвидливи. Човек никогаш не знае на што е со вас. Една вечер сакате мирна вечер помината дома со филм и гушкање, а веќе следната сте застанати на шанк и упатувате комплименти на секој минувач од спротивниот пол. Непредивливоста ги тера луѓето да развијат само површни емоции кон вас.

Рак

Луѓето тешко развиваат емоции кон вас, бидејќи сте претерано добри и емотивни. Ретко кој може да одолее на вашата симпатична личност, но бидејќи не знаете да ги скриете чувствата, луѓето бегаат од вас бидејќи им се чини „прерано“. Сложени сте и многумина попрво би биле со вас само повремено, наместо постојано.

Лав

Луѓето чувствуваат страст кон вас бидејќи давате слика на самоуверена личност, но самоувереноста после извесен период почнува да ги одбива. Секогаш мислите дека сте во право и тоа ги спречува другите да развијат емоции. Додека имате физичка привлечност, немате доволно љубезност за да ги задржите луѓето долгорочно.

Девица

Луѓето чувствуваат страст кон вас бидејќи сте екстремно љубезни, а љубезноста честопати се меша со флерт. Од друга страна, невозможно е некој да се заљуби во вас бидејќи постојано сте несигурни и нељубезни кон себе, па постојано се споредувате со некого и нешто. Сомневањето во себе ги спречува луѓето да развијат емоции кон вас.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскопски знаци кои потајно не сакаат никого – дали сте меѓу нив? Дел од знаците во зодијакот имаат аверзија кон одредени типови на луѓе и не може...
Скорпијата манијачи низ прозорецот, Водолијата шета гола - што прави с... Зарем има подобро чувство од тоа да си сам дома? Тогаш имаме целосна слобода да ...
Хороскоп во една реченица - Што да очекува секој знак од 2019-та? Новата година за многумина значи шанса за нов почеток. Сепак, понекогаш пред да ...