На Девиците не им требаат неодлучни луѓе, на Раковите – таинствени: Од каков партнер треба да бегате според хороскопот?


На Девиците не им требаат неодлучни луѓе, на Раковите – таинствени: Од каков партнер треба да бегате според хороскопот?

Во моментов сте во врска, но партнерот не ви одговара. Можеби се водевте по добро познатата изрека „Спротивностите се привлекуваат“. И може сè уште се тешите дека тоа што немате никакви заеднички интереси не е ништо страшно. Впрочем, нели љубовта така трае подолго?

Od-kakov-partner-treba-da-begate-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Но, дали тоа е вистината? Што вели астрологијата во врска со ова? Од кого треба да бегате и каков партнер не ви е потребен во животот според хороскопскиот знак?

Овен

Вам не ви е потребен никаков наметлив партнер. Нема да го истрпите макар се обидувале да се адаптирате во следните 100 години на него. Или ќе биде по ваше или нема да биде!

Бик

Вие сте многу тврдоглави и многу љубоморни. Морате да бегате од оние коишто се слични на вас и сакаат да бидат во центарот на вниманието. Можеби ваквата личност ќе ве привлече на прв поглед, но ваквите врски не се препорачуваат на долго временски период.

Близнаци

Вие отворено покажувате љубов и сакате да се дружите. Ви треба некој што е емпатичен онолку колку што сте и вие. Секако, ќе ве привлече некој што е целосна спротивност од вас. Но, нема да бидете среќни во таква врска. Можеби ќе се потрудите таа да опстане, но по која цена?

Рак

Немате доверба во луѓето. Затоа ви е потребен некој што 100% ќе ги споделува своите емоции и мисли со вас. Доколку некој е молчелив и таинствен, врската ќе биде осудена на пропаст. Немојте да се расправате, само завртете се и оддалечете се. Ќе најдете некој што ќе биде по ваша „мерка“.

Лав

Вие копнеете да сакате и да давате љубов, но истовремено имате и високи очекувања со иста мера. Доколку забележите дека партнерот не ви е толку многу посветен како вие нему, почнувате да се „ладите“. Ако пак забележите дека партнерот не ве бодри, не ви се восхитува и не ве крева во облаците, тогаш таа врска не е вистинската за вас.

Девица

Постојано им удоволувате на луѓето, но кога станува збор за љубовта навистина немате време за некој неспособен што во вас ќе ја бара својата мајка. Вам ви е потребен некој одлучен што умее да ги држи конците во свои раце и ќе знае самостојно да „пресече“ и да донесе одлука без каење.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Еден хороскопски знак кој секоја жаба ја претвора во принц Алфа жена, амбициозна, дисциплинирана, организирана, трпелива, одговорна, одлучн...
Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg