Во октомври нè чекаат 5 ризични денови – на што треба да бидете подготвени?


Во октомври нè чекаат 5 ризични денови – на што треба да бидете подготвени?

Астролозите откриваат дека во октомври ќе имаме 5 различни датуми кои може да бидат ризични и неповолни.

vo-oktomvri-ne-chekaat-5-rizichni-denovi-na-shto-treba-da-bidete-podgotveni-01.jpg

Најважно е да го сочувате оптимизмот на овие денови:

7-ми октомври – преминување на Венера во знакот на Стрелец

Ова е важен, но неповолен транзит, кој ќе биде период на затегнати односи со саканите, посебно со партнерот.

Посебно ќе имате проблем со енергијата, ќе се чувствувате безволно и исцрпено.

8-ми октомври – Сонцето во конјукција со Марс

Ова е денот кога ќе се почувствува силен бран на негативна енергија.

Многу луѓе на овој ден ќе бидат емотивни, лути и нема да бидат подготвени на компромис ниту со најсаканите.

Пронаоѓањето на заеднички јазик ќе биде исклучително тешко.

9-ти октомври – Сонце во конјукција со Меркур

На овој ден астролозите советуваат да не патувате и да заштедите пари. Тоа значи внимателно да го планирате секој свој потег и да не носите непромислени одлуки.

20-ти октомври – Полна месечина во Овен

Полната месечина носи откривање на тајните, разоткривање на вистинските лица. Ќе изгубите мотивација и тешко ќе ги исполните дадените ветувања.

Ова е ден кога не треба да позајмувате ништо и од никого.

30-ти октомври – Марс преминува во знакот на Скорпија

Овој транзит е ризичен, бидејќи Скорпијата носи импулсивни реакции, темперамент и конфликти.

Можни се недоразбирања со партнерот, борба за надмоќ и натпревар. Бирајте ги средствата и стишете го егото.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак Секој од нас направил барем една грешка поради која некоја врска пропаднала или ...
4 хороскопски знаци за кои 2021 ќе биде феноменална година Сите имаме големи надежи за 2021-ва, но астролозите тврдат дека 4 хороскопски зн...
Според хороскопот: Кој е вашиот среќен ден во 2020-та? Новата година штотуку започна, а веќе имаме големи очекувања од неа... Новата...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg