Темната страна на хороскопските знаци: Во кој круг на пеколот припаѓате?

Јарец - седми круг

Бидејќи не можете да го контролирате својот темперамент, пеколот ве фрла во сите други лудости.

Можеби таму ќе научите како да се смирите или пак во нивно друштво, ќе потонете малку подлабоко во вашите типични, раздразливи мисли.

Лав – осми круг

Вие сте како човечко реално шоу. Изгледате легитимно, но сѐ што е внатре е сценарио, самозадоволувачка лага.

Вие ги контролирате ситуациите преку измама, и за тоа, пеколот ќе ве натера да „платите“.

Извинете, но тоа се правилата на играта.

Скорпија - деветти круг

Лажењето е вашата силна страна. Или во најмала рака: „играњето игра“.

Би лажеле до крај доколку тоа ви помогне и воопшто не би се загрижиле кој би бил фрлен во котелот на тој процес.

Сте допреле до јамите на пеколот, па сега единственото нешто што останува да го искусите е самиот Сатана. Со среќа.

Близнаци - Чистилиште

Рајот не ве сака, а ниту пеколот, навистина.

Но, ова се должи на преодност. Вие сте прилагодливи. Принцот на темнината има потреба од неговите послушници и вие совршено се вклопувате во сметката.

Заборавете на страдањето со грешниците, заборавете да свирите харфа со светците - ќе се борите со Луцифер до самиот крај.

Кои други услуги може да му ги понудите на Сатана во меѓувреме, останува да видиме.

Девица – Чистилиште

Одберете: ангел или демон? Моќта што е свесна за вашиот аналитички ум и интелигенција се согласи дека не припаѓате во ниту еден од 9 -те кругови.

Тука е уловот - ако одберете да бидете ангел, признавате дека сте малку здодевен перфекционист, додека ако одберете да бидете демон, сите други грешници ќе помислат дека сте алатка за дозирање. Барем имате избор.

Риби - Рај

Колку и да сметате дека ова е комплимент, сепак не е. Можеби чувствителноста ќе ви донесе подобар крај, но сите други што го добиле „подебелиот“ ќе ве мразат поради тоа.

Вашето сочувствително „јас“ ќе се вклопи одлично со сите други светци и ангели, но вие исто така може да гледате на ова како на алтернативно проклетство, бидејќи на крајот останувате сами.

Мила М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
Вашата најсилна страна според хороскопскиот знак (која другите не ја гледаат) Лавовите можеби сакаат да бидат во центарот на вниманието и изгледаат како најго...
Како изгледа живеењето со секој хороскопски знак? На Рибите не им е грижа дали сте ги измиле садовите, но Јарците нема да ви дозво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg