Близнаците бираат помали станови, Девиците сакаат да бидат блиску до пазарот – каков дом преферирате според знакот?

Ако ѝ веруваме на астрологијата, секој хороскопски знак сака да живее на одредено место, односно локација која најмногу му одговара.

Kakov-dom-preferirate-spored-znakot-01.jpg

Каков станбен простор и каква енергија на живеење преферира секој човек според хороскопскиот знак?

Овенот ќе избере станбена зграда која е лоцирана на агол, по можност од фасадна тула во црвена боја.

Бикот сака да живее во куќа или зграда лоцирана во близина на банка, ресторан или парк.

Близнаците преферираат помали станови, но терасите им се многу важни.

Ракот сака да се „шири“, а доколку не е сместен во голема приватна куќа, тогаш бира стан покрај вода, базен или езеро.

Лавот сака да биде во центарот на настаните, на плоштад, на највисоката точка на ридот, во простор кој е многу осветлен.

Девицата ќе најде стан во близина на пазар, здравствен дом или трговски центар.

Вагата обожава кружни форми, но и уметност, па просторот за живеење ќе си го најде во деловите од градот каде што е застапена оваа симболика, без разлика дали се работи за кружен тек, згради со кружни прозорци или во непосредна близина на уметнички галерии.

Скорпијата ќе избере дом во близина на река, подземни води, гробишта или чудни, напуштени објекти. Нема да ѝ пречи да живее во подрумска просторија или на приземје.

Стрелецот сака од станот да гледа директно на автопат, хиподром или да биде во близина на образовна институција.

Јарците најчесто ќе ги најдете во стара, трошна зграда или стан, во запуштениот дел од градот. Во близина може да се најде суд, казнено-поправен дом или значаен споменик.

Водолијата преферира да живее на горните катови, во близина на трафостаница, железница, трамвај или аеродром.

Рибите најчесто одбираат поткровје, а сакаат да имаат дом во близина на црква, болница, аптека или бензинска пумпа.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како секој хороскопски знак покажува љубов без да каже „те сакам? Како секој знак од Зодијакот изјавува љубов без да ги каже зборовите „Те сакам“?...
Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Сезона на Близнаци – зошто ги обожаваме и дали навистина се толку дволични според зодијакот? За нив е прилепена етикетата „дволични“, но работите не се баш така едноставни к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg