Како да му соопштите лоша вест на секој хороскопски знак (и каква реакција да очекувате)?

Никој не сака да слушне лоши вести, но, за жал, понекогаш се случуваат несреќи и лоши работи.

kako-da-im-soopshtite-loshi-vesti-na-sekoj-od-horoskopskite-znaci-kogo-go-fakja-panika-a-koj-dozhivuva-nerven-slom-01.jpg

Додека некои хороскопски знаци драматизираат откако ќе слушнат лоши вести, други ги фаќа паника, но се обидуваат да имаат разбирање. Секој од нас различно се носи со лошите вести, а во тоа, според астролозите влијание може да има и хороскопскиот знак.

Како да му соопштите лоши вести на секој од хороскопските знаци?

Овен

Овните сакаат кога луѓето се директни со нив. Нема потреба многу да заобиколувате и бидете директни.

Колку и да е лоша ситуацијата, Овните ќе знаат да го ценат тоа што не сте ги држеле во неизвесност.

Бик

Ако имате колега во знакот Бик, тогаш бидете директни, но со блиските луѓе родени во овој знак потребно е да бидете љубезни и да им покажете дека сочувствувате со нив.

Потребно е прво ментално да ги подготвите дека имате лоши вести, за да може да се подготват за ударот.

Близнаци

Со нив мора да бидете нежни. Тоа не значи дека треба од нив да ги криете лошите вести, туку прво да им кажете дека нешто не е во ред, а потоа полека да им соопштите што се случило.

Имајте предвид дека тие се мошне емотивни тешко поднесуваат удари.

Рак

Иако се мошне емотивни, Раковите лесно се справуваат со болни ситуации. Затоа со нив можете да бидете директни и да им ги кажете лошите вести.

Очекувајте солзи и емоции, така што ако ги оставите сами да се носат со болката ќе чувствувате грижа на совест.

Лав

„Не знам како да ти кажам...“ е најдобриот вовед со кој што можете да го започнете разговорот со Лавот во кој треба да му соопштите лоши вести.

Имајте предвид дека ќе треба да останете со нив и да им пружате утеха во ситуацијата, не заборавајте да ги пофалите за нивната издржливост и да им влеете надеж дека сѐ се случува со причина.

Девица

Стресот што Девиците го доживуваат по лошите вести е застрашувачки. Затоа пред да им соопштите лоши вести обидете се да размислите и за можно решение за проблемот.

Кога ќе видите колку тешко овие луѓе ги прифаќаат и најмалите проблеми во животот веднаш ќе почувствувате потреба да им помогнете.

Продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Што сте биле според годината на раѓање во минатиот живот и што ве очекува во иднина? Дали верувате во минати животи и дали мислите дека сегашниот живот може да биде ...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
Еротски хороскоп за 2024: Кој ќе биде склон на афери и прељуби, а кој е опседнат со „сродната душа“? Бик - Ќе сакате да дознаете што е можно повеќе за скриените желби и фантазии на ...
Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
Зошто ви е тешко да се држите до новите, позитивни навики, според хороскопскиот знак? Овни, премногу сте нетрпеливи, а токму поради ова ви е тешко да се држите до нов...
Финансиски хороскоп за септември 2023: Кои знаци ќе се збогатат, а кои ќе имаат проблем со парите? Скорпија - До крајот на септември ќе успеете нешто да заштедите, но немате довол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg