Направи сам: 20 различни снегулки од лист хартија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Направи сам: 20 различни снегулки од лист хартија

Правењето снегулки не е само начин на украсување на домот и создавање новогодишна атмосфера, туку и одличен начин на кој можете да поминете забавно време со вашите деца.

napravi-sam-20-razlicni-snegulki-od-list-hartija-001.jpg

За сите вие кои сте заборавиле како се прави тоа или никогаш не сте научиле ние ви нудиме 20 идеи со кои вашиот дом ќе го претворите во прекрасна зимска идила.

Сè што ви е потребно е малку слободно време, волја, хартија и ножички.

Прво превиткајте ја хартијата на овој начин:

napravi-sam-20-razlicni-snegulki-od-list-hartija-2.jpg

А, потоа започнете со снегулките:

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 идеи како да декорирате низ дома со хартиени снегулки Хартиените снегулки се веројатно првата декорација од хартија која ја правевме у...
5 евтини начини како да ги завиткате подароците дома Оваа година, заштедете барем на украсна хартија и кесички. Колку и да мислите де...
Се наближува Нова година: 13 идеи како да го украсите домот за празнично расположение Крајот на годината се приближува, што значи желбата за новогодишно украсување по...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава