Инвентивен проект: Лебдечки бонсаи дрвца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Инвентивен проект: Лебдечки бонсаи дрвца

Јапонците се инвентивен и креативен народ кој многу напорно работи и ги измислува најинтересните изуми. Еден од тие изуми се лебдечките бонсаи дрвца. Дизајнерите во „The Hoshinchu Team“ оваа креација ја нарекле „Air Bonsai“.

inventiven-proekt-lebdecki-bonsai-drvca-01

Овие бонсаи се составени од 2 половини: база на енергија и лебдечката топка – наречена „малечка ѕвезда“.

inventiven-proekt-lebdecki-bonsai-drvca-02.jpg

Двете половини имаат магнети така што малечката ѕвезда може да лебди со дрвцето прицврстено за неа. Основата е направена од традиционален јапонски порцелан и бонсаи дрвцето може да биде заменето со било кое друго растение.

inventiven-proekt-lebdecki-bonsai-drvca-03.gif

inventiven-proekt-lebdecki-bonsai-drvca-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Талентирана тинејџерка која своите диви соништа ги претвора во слики Серијалот колоритни слики се дело на 16-годишна талентирана тинејџерка Димитра М...
Генијални логоа чии дизајни не се толку едноставни како што личат на прв поглед (фото) Да се дизајнира лого кое ќе биде примамливо визуелно, а плус ќе доловува некоја ...
Кога дизајнерите ќе ги претворат обичните работи во генијални ремек-дела (фото) Многупати дизајнерите знаат да нè изненадат со својата работа и генијална креати...

Најчитани неделава