Како од бајките: Вистински замок изграден од тони мраз (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Како од бајките: Вистински замок изграден од тони мраз (фото)

Во Едмонтон, Алберта, по 2 месеци постојaна изградба, конечно беше отворено новото зимско чудо – вистински замок од мраз.

kako-od-bajkite-vistinski-zamok-izgraden-od-toni-mraz-1.jpg

Замокот е конструиран од џиновски мразулци кои висат, а во внатрешноста има соби и тунели кои ќе ги задоволат желбите за истражување на секој авантурист.

Во еден дел има и замрзнат престол, во случај да сакате да го разбудите снежниот крал или пак снежната кралица во вас.

Лизгалката од мраз пак, ќе ви помогне да се вратите во детството.

Сите овие зимски авантури помешани со добро поставени светла, создаваат една целина како од Дизни филмовите.

Д. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

18 идеи како сами да направите новогодишни прстени за салфетки Кога сте домаќини за време на празниците, сè сакате да е совршено – од рецептите...
Кул ситници од AliExpress кои сигурно нема да ги најдете во продавница AliExpress е местото каде ќе најдете мал милион на ситници кои инаку не се доста...
Револуционерно помагало со кое слободно можете да спиете додека патувате Сите вие кои честопати знаете да заспиете додека патувате знаете и колку е тешко...

Најчитани неделава