Како изгледа приватниот авион на Доналд Трамп?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Како изгледа приватниот авион на Доналд Трамп?

Дали некогаш сте се запрашале како патува некој како Доналд Трамп? Веројатно претпоставувате дека има свој приватен авион, но не и доволно голем за да собере 200 лица во него.

kako-izgleda-privatniot-avion-na-donald-tramp-01.jpg

Токму така, Трамп има свој сопствен Boeing 757 во кој вообичаено има 180 до 200 седишта за да можат да летаат до 200 лица.

Приватниот авион на Трамп има 43 седишта, одвоени соби, ВИП седишта, главен простор со 57-инчен телевизор. Ако не сакате да гледате телевизија заедно со другите, можете да седнете на посебно седиште со својот телевизор.

Во спалната соба, Трамп има огромен кревет со златна свила на ѕидовите и позлатено 24-каратно лавабо.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најкористените емотикони пред 10 години vs. денес Првите емотикони се појавија за iPhone, пред речиси 11 години, на 21-ви ноември ...
Кој свршенички прстен е оригинал, а кој копија? Колку ви е изострено окото за детали? Што мислите кој прстен чини 7.000 евра, а ...
Израелски илустрации кои зборуваат погласно од најмоќните зборови Јувал Робичек е артист од Израел, кој дефинитивно знае како да ги прет...