Маичка со 40 симболи преку кои може да комуницирате ако сте во земја чиј јазик не го знаете
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Маичка со 40 симболи преку кои може да комуницирате ако сте во земја чиј јазик не го знаете

maicka-so-40-simboli-preku-koi-moze-da-komunicirate-ako-ste-vo-zemja-cij-jazik-ne-go-znaete-001.jpg

Би било убаво кога сите, секоја година би имале по едно далечно патување за кое ќе ја спакуваме оваа маичка со симболи.

IconSpeak е маичка со 40 испечатени симболи кои ќе ви помогнат да ја срушите јазичната бариера ако престојувате во земја чиј јазик не го владеете.

Со помош на маичката можете да испраќате разни предупредувачки пораки, но и да побарате тоалет, место за преспивање, да прашате колку е часот или во која насока треба да тргнете.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фустан кој менува бои со притискање на едно копче!? (видео) Австралиската компанија Showpo се чини дека работи на нова технологија од која м...
Паметни идеи: Што да правите со старите џемпери, наместо да ги фрлате? Сите имаме барем неколку џемпери кои ги извадивме штом залади, но кога ги пробав...
Рачно изработени приврзоци кои содржат вистински цветови (фото) Убавината може да дојде во секаква форма, од ланчиња со скапоцени камења до прив...