Ќе си поиграат со вашата перцепција - Најкреативните фонтани во светот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Ќе си поиграат со вашата перцепција - Најкреативните фонтани во светот

Архитектурата е посебен вид уметност кој може да ве фасцинира со невообичаени ремек-дела во форма на згради, мостови, фонтани...

Najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-01

Фонтаните се едно од архитектонските чуда имајќи го предвид не само изгледот туку и функционалноста.

Од магичната фонтана која танцува во ритамот на музиката во Дубаи до извонредната еколошка фонтана на „Swarovski“ во Австрија, овие фотки ќе ви покажат дека човечкиот гениј од ден на ден ги надминува и најневозможните фантазии.  

1. „Metalmorphosis Mirror Fountain“, САД

najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-1.jpg

2. „Julie Penrose Fountain“, САД

najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-2.jpg

3. „Water Boat Fountain“, Шпанија

najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-3.jpg

4. „Divers Fountain“, Обединети Арапски Емирати

najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-4.jpg

5. „The Magic Fountain of Montjuïc“, Шпанија

najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-5.jpg

6. „Floating Faucet Fountain“, Шпанија

najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-6.jpg

7. „Swarovski fountain“, Австрија

najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-7.jpg

8. „The Fountain of Wealth“, Сингапур

najkreativnite-fontani-niz-svetot-koi-si-poigruvaat-so-vasata-percepcija-8.jpg

Уште 9 фонтани на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дали ова се најкул деловните простории на светот? (фото) Дали ви е здодеано од монохроматските канцеларии во вашата компанија, кои како д...
Кул татко си ги тетовира цртежите од својот син Кул традицијата на овој татко прави тој на своите раце да го има исцртано детств...
Дизајни од иднината поради кои ќе мислите дека живеете во 4019-та година Светот се менува и напредува брзо, па слободно можеме да кажеме дека овие дизајн...

Најчитани неделава