Пешачки премин кој сигурно ќе ве натера да сопрете (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Пешачки премин кој сигурно ќе ве натера да сопрете (фото)

peshacki-premin-koj-sigurno-kje-ve-natera-da-soprete-2.jpg

Дали барем би забавиле или целосно би сопреле, ако видевте нешто што личи на пешачки премин кој „лебди“? Одговорот веројатно е позитивен.

peshacki-premin-koj-sigurno-kje-ve-natera-da-soprete-01.jpg

Токму затоа, во Индија решиле да направат нов тип на пешачки премин - 3D слики како алтернативна форма на лежечките полицајци.

peshacki-premin-koj-sigurno-kje-ve-natera-da-soprete-1.jpg

Веројатно можете да забележите од фотографиите дека овие слики креираат илузија која сигурно ќе ви го привлече вниманието и ќе ве натера да забавите и полека да поминете.

peshacki-premin-koj-sigurno-kje-ve-natera-da-soprete-2.jpg

peshacki-premin-koj-sigurno-kje-ve-natera-da-soprete-3.jpg

Што мислите, одлична идеја?

peshacki-premin-koj-sigurno-kje-ve-natera-da-soprete-4.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Личи на сапун, а всушност е најмалата машина за перење облека која можете да ја носите секаде со себ... Оваа фантастична направа може да го промени животот на секој кој патува некаде н...
Оптичка илузија: 3Д тетоважа прави да изгледа како човекот да има дупка во главата „Изгледа како да има дупка на задниот дел од главата, ова е неверојатно добра ра...
Улични дизајни кои секој би ги посакал во својот град (фото) Оригиналните улични дизајни се вистинска реткост, а има многу кои сакаат улиците...

Најчитани неделава