Архитектонски ремек-дела инспирирани од природата (фото)


Архитектонски ремек-дела инспирирани од природата (фото)

6. Спиралата во Чикаго

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-6.jpg

7. Националниот центар за водени спортови во Пекинг

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-7.jpg

8. Облакодер во Лондон

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-8.jpg

9. Темплот Лотос во Њу Делхи

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-9.jpg

10.  Олимпискиот Павилјон во Барселона

arhitektonski-remek-dela-insirirani-od-prirodata-10.jpg

Н. Г. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Симнуваме капа на уметниците кои на целиот град гледаат како на празно платно Погледнете околу себе - светот е преполн со празни „платна“ кои чекаат да бидат ...
Вински држачи за оние кои веруваат во „Вино? Секогаш и секаде“ Кога ќе ги надминете слатките коктели, шотови и жестоки полни чашки, ја откриват...
Кога квалитетната реклама е на вистинското место... Светот на маркетингот е брутален, бидејќи рекламата го прави или уништува произв...

Најчитани неделава