Руски мајстор со Фотошоп ќе ве натера да се сомневате во секоја фотка која некогаш сте ја виделе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Руски мајстор со Фотошоп ќе ве натера да се сомневате во секоја фотка која некогаш сте ја виделе

Речиси секој кој има добар смартфон или компјутер со квалитетни компоненти и Фотошоп се обидел да прави монтажа на фотографиите, но делата на овој мајстор не можат да се споредат со ниту еден филтер на Инстаграм.

ruskiot-fotoshop-majstor-koj-kje-ve-natera-da-se-somnevate-vo-se-shto-ste-videle-na-internet-01.jpg

Макс Асабин е дигитален уметник од Русија кој со додавање на неколку слоеви фотографии, една врз друга, креира неверојатно добри фотографии.

Макс има над 35.000 следбеници на DeviantArt, каде најчесто ги објавува своите визуелни ремек-дела.

Неколку за пример:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
15 работи кои ќе ви го олеснат животот за помалку од 20 долари Постојат толку многу модерни дизајни и изуми кои може да ги решат вашите секојдн...
„Направи сам“ проект за со дечињата: Есенски лисја на прозорите дома Направете детето да ги засака боите на есента и секој поглед низ прозорецот да г...