Развеселете го домот и себеси со овие 20 лесни „направи сам“ проекти
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Развеселете го домот и себеси со овие 20 лесни „направи сам“ проекти

Понекогаш малку е потребно за среќа, а доколку ви е тешко да се ослободите од старата облека и предмети секогаш може да им дадете нов живот.

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-01.jpg

Трансформирајќи ги во кул забавни парчиња ќе го освежите домот, а воедно ќе се опуштите и релаксирате додека се забавувате со овие интересни „Направи сам“ домашни проекти.

Дали постојано ги заматкувате клучевите низ домот или можеби не знаете што да направите со брдото стари изгребани плочи?

Украдете некоја идеја од следните 20 и разубавете го домот и себеси:

Перничиња од стари машки кошули

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-02.jpg

Трансформирајте ја старата кошула во нови кул парчиња

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-03.jpg

Тексас чанта од стари фармерки

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-04.jpg

Организатор за ситници од тексас џебови

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-05.jpg

Поставете го душекот врз палети

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-06.jpg

... или направете лулашка за вашите деца

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-07.jpg

Декорирајте го домот со дрвени гранчиња

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-08.jpg

... или направете ѕиден часовник од стари шолји за кафе и чај

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-09.jpg

Обложете стар сад со јаже и направете уникатна нова чинија или кошница

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-10.jpg

Шик плик чанта од стара книга

Razveselete-go-domot-i-sebesi-so-ovie-20-lesni-napravi-sam-proekti-11.jpg

Уште 10 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Розови, гумени ковчези - нов бизарен летен хит (фото) Време е да се стави крај на гумените крофни и фламинга и да се заменат со новиот...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново нив... Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Airbnb од стаклената пирамида над Лувр ќе направи спална соба (фото) Фановите на необични искуства имаат уште една работа за додавање на својата лист...