Дизајнерски грешки кои не смее да поминат незабележано (фото)


Дизајнерски грешки кои не смее да поминат незабележано (фото)

Во морето на креативни луѓе и изуми, секогаш некој се решава да оди чекор подалеку. Некогаш тој чекор е генијален, а некогаш ужасно непромислен.

dizajnerski-greski-koi-ne-smee-da-pominat-nezabelezano-001.jpg

Овие неколку дизајнерски грешки дефинитивно ги сместуваме во втората категорија.

Поголемиот дел од нив ќе ве натераат да се запрашате „како ви текна?“ и секако, тоа не значи комплимент.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 креативни идеи како да ги искористите сунѓерите за пливање за други намени Држачи за четки, штитници за децата, мека облога за тврди столици - креативноста...
Идеални изуми за оние кои ништо не може да ги стопли кога е ладно Кога температурите малку ќе паднат, оние најзимурливите се соочуваат со вистинск...
Дизајни кои ќе ги обожаваат оние кои секогаш се смрзнати Сите знаеме барем еден човек во животот кој секогаш има смрзнати раце, смрзнати ...

Најчитани неделава