Најубавите велигденски јајца украсени со декупаж техника (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Најубавите велигденски јајца украсени со декупаж техника (фото)

Украсувањето на велигденските јајца со обични бои може лесно да досади, па затоа креативните „домаќинки“ уште пред неколку години ја актуелизираа декупаж техниката за нивно украсување.

najubavite-veligdenski-jajca-ukraseni-so-dekupaz-tehnika-01.jpg

Техниката е едноставна и вклучува салфетки со дезен по ваш избор и белка од јајце за зацврстување.

Доколку сте почетници, видеото ќе ви помогне да ја усовршите техниката:

А, крајниот резултат може да биде ваков:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дез...
Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...
10 „направи сам“ декорации за Велигден со кои ќе поминете многу поевтино Велигден е одлична причина да го развеселите домот со шарени декорации во облик ...

Најчитани неделава