Најубавите велигденски јајца украсени со декупаж техника (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Најубавите велигденски јајца украсени со декупаж техника (фото)

Украсувањето на велигденските јајца со обични бои може лесно да досади, па затоа креативните „домаќинки“ уште пред неколку години ја актуелизираа декупаж техниката за нивно украсување.

najubavite-veligdenski-jajca-ukraseni-so-dekupaz-tehnika-01.jpg

Техниката е едноставна и вклучува салфетки со дезен по ваш избор и белка од јајце за зацврстување.

Доколку сте почетници, видеото ќе ви помогне да ја усовршите техниката:

А, крајниот резултат може да биде ваков:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
10 брилијантни изуми кои го прават секојдневниот живот подобар Како што сите знаеме, среќата е во малите нешта. На сите во секојдневието н...
Идеи за шарени, велигденски јајца без стандардно вапцање Првите велигденски јајца секако мора да се црвени, обоени со стандардно вапцање,...