Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца

Откако ги обоивте црвените јајца, време е во корпата да додадете малку бои и дезени.

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-001.jpg

Ако секој Велигден јајцата ви излегуваат еднолично и сакате да промените нешто, пробајте некоја нова техника.

Во фарбањето вклучете ориз, пена, ливчиња и цветови, лак за нокти...

Неколку забавни предлози кои ќе ви се најдат:

Со помош на салфетка и бои

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-01.jpg

Со пена за бричење и бои

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-02.jpg

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-03.jpg

„Мермерни јајца“ со помош на лак за нокти

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-04.jpg

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-05.jpg

Бели јајца со едноставен дезен

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-06.jpg

Идеите продолжуваат на следната страна...Би можело да ве интересира:

Бизарни спални соби во кои (сигурно) не би сакале да преспиете Секој сака убаво уредена спална соба. Сепак, ова место во домот е за одмор и рел...
35 идеи за минималистички тетоважи инспирирани од летото (фото) Ако плажата, сонцето и тиркизната вода ви се сè што е потребно за да се наполнит...
Архитект создаде ремек-дело на замрзнато езеро - за 4 часа нацртал лисица, само со помош на своите н... Кога имаат слобода да ја покажат својата креативност, луѓето можат да создадат н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg