Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Забавни техники за фарбање на шарени велигденски јајца

Пастелни јајца со металик сјај

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-07.jpg

Со златна фолија

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-08.jpg

Вапцање со ластичиња за да се добијат шари

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-09.jpg

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-10.jpg

Бели јајца со разлеани бои

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-11.jpg

Јајца украсени со мрсни боички

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-12.jpg

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-13.jpg

Јајца со шара на старата свилена кравата

zabavni-tehniki-za-farbanje-shareni-veligdenski-jajca-14.jpg

Не заборавајте и на декупаж техниката

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе... Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...
Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото) Како најбрзо да го претворите домот во зимска бајка? Бели, снежни декорации во с...
Кино во Швајцарија ги замени црвените седишта со дупли кревети (фото) Колку пати досега сте сонувале за кино со кревет, наместо обични столчиња? Во Шв...