Идеи како да ја поставите трпезата за Св. Никола со празнични мотиви (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Идеи како да ја поставите трпезата за Св. Никола со празнични мотиви (фото)

Оние кои го одбележуваат празникот Свети Никола, веќе се започнати со подготовки за прославата.

idei-kako-da-ja-servirate-trpezata-za-sv-nikola-so-praznichni-motivi-foto-01.jpg

Доколку долго време сте домаќини на оваа слава, веројатно веќе имате неколку рецепти кои традиционално ги служите на вашата трпеза и сигурни сме дека се превкусни.

Но, секогаш постои опција за внесување нешто ново, посебно кога станува збор за празничен дух и атмосфера.

За да се почувствува празничната атмосфера на вашата слава/именден, може да ја поставите масата во новогодишен дух, со украси, тањири или салфетки со новогодишни мотиви.

Доколку пак сте повешти, можете малку повеќе да експериментирате со храната и да направите новогодишно венче од зеленчуци или посни крем салати, ролати во новогодишни бои, како и погачи и десерти во форма на елка.

Изборот е огромен, а вие само треба да се инспирирате и да ја одберете најдобрата комбинација за вашата трпеза:

Погледнете и Предлог посни салати за Св. Никола.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На Амазон се продава летната „тераса“ од соништата Веројатно веќе знаете за куполите за изнајмување што стануваат сè повеќе пуларни...
Вреќички чај кои ќе ја претворат вашата шолја во мини аквариум Онлајн продавницата Ocean-Teabag навистина си го оправдува името со шармантните ...
Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото) Како најбрзо да го претворите домот во зимска бајка? Бели, снежни декорации во с...