30 идеи како да го украсите велигденското дрвце


30 идеи како да го украсите велигденското дрвце

Велигденското дрвце како празнична декорација се прослави последниве неколку години, и тоа со добра причина.

30-idei-kako-da-go-ukrasite-veligdenskoto-drvce-001.jpg

Изгледа одлично каде и да го поставите, како и да го украсите, а може да биде и импровизирано од суви гранки на кои ќе наредите шарени велигденски јајца.

Во продолжение, 30 идеи како да го украсите овогодинешното велигденско дрвце:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

(Пред)велигденски декорации за на маса со цвеќиња (фото) Свежи цвеќиња и велигденски декорации – има ли подобра комбинација за украсување...
20 идеи за тетоважи кои будат сензуалност (фото) Многу луѓе признаваат дека тетоважите прават да се чувствуваат секси, а замислет...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од сони... Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...