Зошто е паметно да капнете зејтин во велигденската фарба за јајца? (видео)


Зошто е паметно да капнете зејтин во велигденската фарба за јајца? (видео)

Ако претходните години се плашевте да експериментирате со велигденските фарби за јајца, оваа година дефинитивно ќе посакате да пробате нова техника. А, вклучува само неколку капки зејтин.

zosto-e-pametno-da-kapnete-zejtin-vo-veligdenskata-farba-za-jajaca-video-01.jpg

На прв поглед шарите на овие јајца делуваат комплицирано, но за да го постигнете ефектот, ви треба само обична фарба за јајца и лажичка-две било какво масло.

Маслото не се меша со водата, па така лесно ќе се направат „дамките.“

По желба, откако бојата ќе се исуши може да нанесете сјаен финиш со стапче за уши.

Трикот и постапката се детално објаснети во видеото:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за шарени, велигденски јајца без стандардно вапцање Првите велигденски јајца секако мора да се црвени, обоени со стандардно вапцање,...
Иновација од ИКЕА - Завеси кои го прочистуваат воздухот дома Ако имате доволно зеленило во домот, воздухот ќе биде почист и посвеж за дишење....
Урбани дизајни со кои секој град е поубаво место за живеење Првата помисла кога ќе ги разгледате, дефинитивно ќе ви биде „како кај нас некој...