Велигденски декорации кои може да ги направите заедно со децата


Велигденски декорации кои може да ги направите заедно со децата

Викендот е време кога им посветуваме време на најблиските, а велигденското украсување и правење декорации е идеална активност за родители и деца.

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-01.jpg

Децата ги сакаат „направи сам“ проектите, а и вие како родители ќе уживате во квалитетното време поминато со децата.

Израдувајте ги децата со нова, интересна активност во која ќе ужива целото семејство, а како резултат на тоа, ќе внесете и велигденски дух во домот.

Во продолжение ве инспирираме со идеи за креативни декорации, за кои може да ги следите чекорите, или да ја искористите својата имагинација за да ги направите.

Неколку идеи за креативни „направи сам“ велигденски декорации:

Велигденски честитки за пријатели и роднини

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-02.jpg

Пилиња од пом-пом топчиња

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-03.jpg

Мини вазна за цвеќиња од лушпа од јајце

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-04.jpg

Шарен велигденски висечки венец

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-05.jpg

Велигденски јајца од пластелин

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-06.jpg

Венче со уши од зајче за децата

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-07.jpg

Шарени јајца од конец (се прават околу балон, кој потоа ќе го дупнете)

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-08.jpg

Гнездо-корпа за јајца од хартија

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-09.jpg

Пилиња, зајчиња, моркови од пластични чаши и самолеплива хартија

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-10.jpg

Пликоа со облик на зајак

veligdenski-dekoracii-koi-mozhe-da-gi-napravite-zaedno-so-decata-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

(Пред)велигденски декорации за на маса со цвеќиња (фото) Свежи цвеќиња и велигденски декорации – има ли подобра комбинација за украсување...
14 идеи за родителите кои сакаат домот да го претворат во куќа од сони... Децата сакаат домот да им наликува на куќа од бајките, или пак, да биде креативн...
Први подготовки за Велигден низ 20 идеи за декорации Секој Велигден сакаме да ја украсиме трпезата, па и целиот дом со уникатно израб...