Кралицата Елизабета го украси замокот Виндзор и ја покажа огромната елка (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Кралицата Елизабета го украси замокот Виндзор и ја покажа огромната елка (фото)

И покрај сите контроверзии што периодов го опкружуваат британското кралско семејство, кралицата Елизабета не се откажува од новогодишните прослави.

kralicata-elizabeta-go-ukrasi-zamokot-vindzor-i-ja-pokazha-ogromnata-elka-01.jpg

Како што можеме да видиме од последните фотографии од замокот Виндзор, новогодишните украси се веќе наместени. Најголемо внимание привлекуваат двете елки со висина од над 4 метри, од кои едната е набрана од паркот на замокот.

Делови од замокот ќе бидат отворени и за јавноста, и до 5-ти јануари секој посетител ќе може да ужива во декорациите.

Минатата година кралицата се пошегува дека сите внуци и правнуци сакале да ги растураат декорациите.

„Најдоброто решение е да ги натерам самите да декорираат – тогаш се многу повнимателни“, изјави кралицата.

Покрај декорациите во замокот, кралицата помогна во декорирањето на неколку училишта и цркви, за кои донира божиќни елки.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...
Тетоважи на уво – Нов бизарен тренд или кул идеја за оние кои не сакаа... За оние кои не се љубители на обетки, но сепак сакаат некако да го „украсат“ уво...
Made in Yugoslavia – лек за носталгијата по старите времиња и ретро ди... „Фино одбрана колекција на винтиџ богатства од поранешна Југославија“. Ова е офи...