Бабичката која најмногу им се радува на празниците - Секоја година дома има преку 2.000 новогодишни украси


Бабичката која најмногу им се радува на празниците - Секоја година дома има преку 2.000 новогодишни украси

Секој Божиќ, куќата на Бети Ен Џоунс и нејзиниот сопруг Кит е украсена со над 2.000 украси.

baba-koja-vistinski-mu-se-raduva-na-praznicite-nejzinata-kukja-e-kako-bozhikjno-selo-01.jpg

Целиот дом е прекриен со декорации, а единствено тоалетот е „поштеден“ од украсување.

76-годишната Бети е дефинитивно бабата што најмногу го сака Божиќ, а во изминативе неколку децении има потрошено над 30.000 фунти за украси и декорации.

baba-koja-vistinski-mu-se-raduva-na-praznicite-nejzinata-kukja-e-kako-bozhikjno-selo-02.jpg

Покрај Бети, на украсите им се радува и целото соседство, па оваа бабичка ги отвора вратите од нејзиниот дом за сите кои сакаат да уживаат во празничната атмосфера.

baba-koja-vistinski-mu-se-raduva-na-praznicite-nejzinata-kukja-e-kako-bozhikjno-selo-06.jpg

Ако влезете во домот на Бети, ќе видите огромни санки, 73 снешковци и безброј ламбички, а Бети ќе ве пречека во униформа на елф.

baba-koja-vistinski-mu-se-raduva-na-praznicite-nejzinata-kukja-e-kako-bozhikjno-selo-08.jpg

Сопругот на Бети, Кит, не е најсреќен што секоја година домот му се претвора во зимска бајка. Но, кога го гледа среќното лице на Бети, се помирува со сè.

baba-koja-vistinski-mu-se-raduva-na-praznicite-nejzinata-kukja-e-kako-bozhikjno-selo-03.jpg

baba-koja-vistinski-mu-se-raduva-na-praznicite-nejzinata-kukja-e-kako-bozhikjno-selo-04.jpg

baba-koja-vistinski-mu-se-raduva-na-praznicite-nejzinata-kukja-e-kako-bozhikjno-selo-07.jpg

baba-koja-vistinski-mu-se-raduva-na-praznicite-nejzinata-kukja-e-kako-bozhikjno-selo-08.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 секојдневни предмети кои биле дизајнирани со друга намена Многу од предметите кои секојдневно ги употребуваме биле пронајдени за сосема по...
Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Бар во вид на трезор, избор на меки и тврди перници: Хотели кои мислат на секоја ситница за гостите Многу хотели низ светот се обидуваат да одржат високо ниво и да ги задоволат гос...

Најчитани неделава