12 брилијантни изуми од Јапонците кои покажуваат дека се светлосни години пред нас
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


12 брилијантни изуми од Јапонците кои покажуваат дека се светлосни години пред нас

Од маица со вграден уред за разладување до маска за спиење со вграден аларм, Јаппонците дефинитивно знаат како да си го олеснат животот.

12-brilijantni-izumi-od-japoncite-koi-pokazhuvaat-deka-se-svetlosni-godini-pred-nas-01.jpg

Јапонија се развива со брзина на светлината и кретивните Јапонци на светот постојано му нудат нови, забавни изуми.

Ви пренесуваме дел од нив:

Дуксер со џеб за вашиот миленик

12-brilijantni-izumi-od-japoncite-koi-pokazhuvaat-deka-se-svetlosni-godini-pred-nas-02.jpg

Мајонез во цврста состојба

12-brilijantni-izumi-od-japoncite-koi-pokazhuvaat-deka-se-svetlosni-godini-pred-nas-03.jpg

Четка за коса со навлажнувач

12-brilijantni-izumi-od-japoncite-koi-pokazhuvaat-deka-se-svetlosni-godini-pred-nas-04.jpg

Сензор за мерење на срцевиот ритам

12-brilijantni-izumi-od-japoncite-koi-pokazhuvaat-deka-se-svetlosni-godini-pred-nas-05.jpg

Кревет за гејмери

12-brilijantni-izumi-od-japoncite-koi-pokazhuvaat-deka-se-svetlosni-godini-pred-nas-06.jpg

Ранци со вградени екрани

12-brilijantni-izumi-od-japoncite-koi-pokazhuvaat-deka-se-svetlosni-godini-pred-nas-07.jpg

Уште 6 изуми на следната страна...Би можело да ве интересира:

Идеални изуми за оние кои ништо не може да ги стопли кога е ладно Кога температурите малку ќе паднат, оние најзимурливите се соочуваат со вистинск...
12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
10 кул изуми што ќе ни го олеснат животот Верувале или не, сега можете да носите иста јакна во текот на целата година, таа...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава