Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот

Со малку љубов и труд можете на старите работи да им дадете нов живот, без разлика дали станува збора за столче, маса или некој украс.

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-01.jpg

Убаво е кога во модерниот и материјалистички свет, некој ги цени работите и без разлика дали тие се стари, скршени или демоде, се труди да им даде нов живот.

Некои луѓе со малку труд и креативност од старите работи направија нови и блескави дела.

Неверојатни трансформации објавени од луѓе од цел свет:

„Од остатоците од стариот скршен стол, направив нов, кој го бојадисав во бела боја.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-02.jpg

„Го бојадисав 60 години стариот регал.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-03.jpg

„Старата табуретка ја обложив со стари фармерки, кои не ги носам повеќе.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-04.jpg

„Ја исчистив и офарбав старата рачна бушилица.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-05.jpg

„Оваа маса од 1959 година доби нов живот.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-06.jpg

„Му ја поправив старата јакна на мојот сопруг.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-07.jpg

„Видете што се криело под два слоја боја, добро истругав.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-16.jpg

„Го освежив стариот куфер, сега сите ме прашуваат од каде ми е.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-08.jpg

Уште 8 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Од домот на баба и дедо: 19 работи кои се доказ дека винтиџ работите се посебен тип на богатство Чевлите што ги носела вашата баба во младоста или омилената фотелја на ваши...
Потрошив 120 денари за да сплетам детско капче за син ми - зошто веќе немам намера да го правам тоа,... Постојано сакав да го завршам, но покрај сите обврски, процесот се одолговлече, ...
Носталгија за едно старо време: Нашите прабаби шиеле облека на „Сингерица“ – ја имате ли дома машина... Најголем дел од овие машини денес се оставени во некој агол, скриени, а во минат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg