Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот

„Татко ми повторно во употреба ги стави старите фиоки.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-17.jpg

„Ја избањав и облеков старата кукла.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-09.jpg

„Старата столица ја обложив со нов материјал.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-10.jpg

„Си го обоив плакарот и сега ми ја освежува собата.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-11.jpg

„Ја реновирав старата масичка во модерен дух.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-12.jpg

„Од стар чаршаф си направив винтиџ фустан.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-13.jpg

„Ги освежив старите столици.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-14.jpg

„Фиоките сега не ми изгледаат здодевно.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-15.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Потрошив 120 денари за да сплетам детско капче за син ми - зошто веќе немам намера да го правам тоа,... Постојано сакав да го завршам, но покрај сите обврски, процесот се одолговлече, ...
Носталгија за едно старо време: Нашите прабаби шиеле облека на „Сингерица“ – ја имате ли дома машина... Најголем дел од овие машини денес се оставени во некој агол, скриени, а во минат...
По фламингата и еднорозите, пловечките фотелји се хит за лето 2022 На топол ден си пловите на фотелја со студено кафе или пиво во рака, додека пого...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg