Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Брош на скината маица и уште 10 идеи со кои луѓето им дале нов живот на старите работи

„Од стариот куфер одлучив да направам нов, специјално за мојот 10-годишен син.“

brosh-na-skinata-maica-i-ushte-10-idei-so-koi-lugjeto-im-dale-nov-zhivot-na-starite-raboti-01.jpg

Постојат луѓе кои се емотивно врзани за работите и кога ќе остарат не ги фрлаат, туку се трудат да им дадат нов живот.

Креативни идеи од луѓе на Reddit:

„Старите чевли ми изгледаа износено, но ми беа омилени, па си ги средив со боја.“

brosh-na-skinata-maica-i-ushte-10-idei-so-koi-lugjeto-im-dale-nov-zhivot-na-starite-raboti-02.jpg

„Мајка ми не сакаше да го фрли стариот паричник, па ѝ го освежив со боја и цртеж.“

brosh-na-skinata-maica-i-ushte-10-idei-so-koi-lugjeto-im-dale-nov-zhivot-na-starite-raboti-03.jpg

„Мојот миленик ми направи дупка на омилената маичка, па ја средив со украс кој изгледа како да има некој вид на брош на неа.“

brosh-na-skinata-maica-i-ushte-10-idei-so-koi-lugjeto-im-dale-nov-zhivot-na-starite-raboti-04.jpg

„Ја поправив старата ламба така што скршените делови ги заменив со парчиња од старо огледало.“

brosh-na-skinata-maica-i-ushte-10-idei-so-koi-lugjeto-im-dale-nov-zhivot-na-starite-raboti-05.jpg

„На џемперот си истурив лак за нокти, па на деловите што беа уништени извезов цвеќиња.“

brosh-na-skinata-maica-i-ushte-10-idei-so-koi-lugjeto-im-dale-nov-zhivot-na-starite-raboti-06.jpg

„Наместо да го фрлам стариот уништен стол, јас си направив нов и уникатен.“

brosh-na-skinata-maica-i-ushte-10-idei-so-koi-lugjeto-im-dale-nov-zhivot-na-starite-raboti-07.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Потрошив 120 денари за да сплетам детско капче за син ми - зошто веќе немам намера да го правам тоа,... Постојано сакав да го завршам, но покрај сите обврски, процесот се одолговлече, ...
Носталгија за едно старо време: Нашите прабаби шиеле облека на „Сингерица“ – ја имате ли дома машина... Најголем дел од овие машини денес се оставени во некој агол, скриени, а во минат...
По фламингата и еднорозите, пловечките фотелји се хит за лето 2022 На топол ден си пловите на фотелја со студено кафе или пиво во рака, додека пого...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg