„Направи сам“ проект на Македонка: Како да направите хартиени држачи за велигденските јајца?

Потребно ви е само хартија, ножички, боички и лепило и велигденската атмосфера во вашиот дом е загарантирана. Елена Алач ја прикажува постапката чекор по чекор...

diy-proekt-na-makedonka-kako-da-napravite-hartieni-drzhachi-za-veligdenskite-jajca-01.jpg

Елена Алач, по професија магистер по фармација од Охрид, но и креативна мајка која обожава да ги прикажува своите дела на Инстаграм, деновиве се подготвува за Велигден.

Таа црпи идеи од Пинтерест и ги реализира во својот дом.

Елена презентираше DIY (направи сам) проект како да направите хартиени држачи за велигденските јајца.

Потребно ви е само хартија, ножички, боички и лепило и креативниот процес може да започне.

Веруваме дека најмалите ќе бидат најсреќни од вашето дело.

Нејзиниот DIY проект:

diy-proekt-na-makedonka-kako-da-napravite-hartieni-drzhachi-za-veligdenskite-jajca-02.jpg

diy-proekt-na-makedonka-kako-da-napravite-hartieni-drzhachi-za-veligdenskite-jajca-03.jpg

diy-proekt-na-makedonka-kako-da-napravite-hartieni-drzhachi-za-veligdenskite-jajca-04.jpg

Уште неколку велигденски декорации од домот на Елена:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Потрошив 120 денари за да сплетам детско капче за син ми - зошто веќе немам намера да го правам тоа,... Постојано сакав да го завршам, но покрај сите обврски, процесот се одолговлече, ...
Празнични трикови и „направи сам“ идеи - ќе ви се најдат во новогодишната сезона Никогаш доволно совети и трикови, кога ќе почнат новогодишните празници... Ни...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg