Малку поинакви дефиниции
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Малку поинакви дефиниции

Уште еден дел интересни и поинакви дефиниции. Како би дефинирале мастурбација или расизам?

malku-poinakvi-definicii-001.jpg

Овие дефиниции држат вода дефинитивно, а и сигурно ќе ве насмеат.

  • Тага – кога ќе ти заѕвони мобилниот ти се јавува непознат женски глас и вели: “Кај си бе јебо?“, а ти мораш да кажеш “Грешка имате!“.
  • Хартија од вредност – било кој вид хартија кога ќе ви се оди во тоалет додека сте во автобус. ѝ
  • Течно говорење – кога плукате додека зборувате.
  • Глумец – човек кој мисли на својата жена додека води љубов со колешката.
  • Расизам – кога не ти се дига на Бијонсe.
  • Врв на алкохолизмот - се враќаш дома со женска, жена ти отвора врата, а ти намигнуваш и велиш: “Прави се дека си ми сестра“.
  • Боем – знае да стане кога е најслатко, за разлика од класичен алкос кој пие се додека не поврати.
  • Acrobat Reader – човек кој стоечки чита весник во градски превоз.
  • Мастурбација – слично како ката во каратето. Станува збор за замислен соперник, во главно со цел - тренинг и отстранување на нервозата.

Фаворит?

Би можело да ве интересира:

Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не ... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...
За сите силни жени, кои никој не ги прашува колку се изморени, исплаше... Кога другите те гледаат како силна жена, мислат дека не ти е потребно ништо и ни...
„Тешко е да се живее со 9000 денари месечно, а уште потешко без нив“ Сте се довеле во ситуација да пропаднете во земја од срам поради своите непромис...