Не е лесно да си жена
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Не е лесно да си жена

 Кој вели дека е лесно да се биде жена? Како функционира животот на жените? Ако си паметна, убава и амбициозна – другите жени те мразат.

ne-e-lesno-da-si-zena-001.jpg

Мажите се плашат од тебе, а мрзливите мислат дека ќе им го земеш работното место.

 • Ако имаш пари – или си спонзоруша или швалерка.
 • Ако заработуваш сама – глупава си.
 • Ако трошиш многу – најверојатно си расипничка.
 • Ако имаш свое мислење си кучка.
 • Ако ќутиш – мутава си.
 • Ако се дотеруваш – имаш друг.
 • Ако не се дотеруваш, ќе те замени со друга која се дотерува.
 • Ако имаш машки пријатели – сигурно ти се љубовници.
 • Ако си немажена – нешто ти фали.
 • Ако имаш кариера – зошто не си мажена?
 • Кога ќе се омажиш, кога ќе раѓаш?
 • Кога ќе родиш – кога ќе родиш второ дете?
 • Кога ќе родиш две деца – па ти ништо не работиш? Зарем не си имала некаква кариера?

Би можело да ве интересира:

Лесно е да критикуваш, оди направи го! Зборови полни пакост е лесно да се испратат. Само отвори ја устата и извади ја н...
Кукаш мажите не те сакале затоа што не си била убава однадвор... Грешк... Верувај, не е до градите, задникот нозете... Мрачна си. Црна. Исфрустрирана. Леч...
Ако те повредил не му давај шанси жено, ќе ги прокоцка сите до една! Зошто залудно се надеваш дека во слабак се крие херој? Залудно ти ветува. Нема д...