Рекоа за жените...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Рекоа за жените...

 Без жени не се може, а со жени пак некому му е уште потешко. Неисцрпна инспирација биле и ќе останат. Женскиот свет е приказна сама за себе.

rekoa-za-zenite-001.jpg

Ова се неколку мисли кои биле кажани од некои мажи во минатото за жените:

1. Секоја жена е беспомошна додека не и се исуши лакот на ноктите. - Барт Рејнолдс

2. Треба да се ожените само за убава жена. Инаку немате никакви шанси да се ослободите од неа. - Род Стјуарт

3. На жена ми и е сеедно што правам без неа се додека не се забавувам кога го правам тоа. - Џери Сајнфилд

4. Не би рекла дека сите жени се исти, има и полоши.

5. Кој не полудел во брак, тој навистина не е нормален. - Принцот Чарлс

6. Подобро е да си обесен отколку лошо оженет. - Шекспир

7. Мојата прва жена умре од отровни печурки. Втората жена исто така. Третата ја удавив затоа што не сакаше да јаде печурки. - Хенри VIII

8. Жена ќе ти каже “оди по ѓаволите“. Ти одиш, а таа и таму ќе те дочека. - Данте Алигиери

9.  Убавите жени се создадени за мажи кои немаат фантазија, а паметните за оние кои немаат среќа!  - Казанова

10. Не е интересно она што ќе ви го кажат жените, интересно е она што ќе го премолчат. - Шекспир

11. Добро отвори очи кога се жениш, после затвори ги. - Шекспир

12. Мажот е среќен со било која жена додека не ја засака. - Петрарка

13. Не забележав дека жената ми се дави. Урлаше како и обично.  - Жељко Рогошиќ

14. Жените имаат проблем за секое решение. - Стивен Хокинг

15. Не може маж да изневерува жена онолку колку жената може да се прави дека е верна. - Здравко Мамиќ

Би можело да ве интересира:

Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не ... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...
Можеш ти жено сè што ќе посакаш, само немој да венееш покрај лошиот ма... Што сè постигнува една жена, знае само таа, иако често и не е свесна за своите м...
Не плачи сега што детето ти личи на маж ти, а не на неговиот Мерцедес И да, детето личи на него, а не на неговиот Мерцедес и сите го знаевме тоа, но т...