Зошто Македонците се толку нервозни? Има зошто, верувај ми!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Зошто Македонците се толку нервозни? Има зошто, верувај ми!

zoshto-be-makedoncite-se-tolku-nervozni-ima-zoshto-veruvaj-mi-01.jpg

Затоа што работат за плата од 200 евра.

Затоа што се чудат како да го истераат месецот од 1-ви до 1-ви.

Затоа што не можат да тргнат пари на страна и да појдат на еден пристоен летен/зимски одмор.

Затоа што ако случајно имаат некоја свадба, роденден, крштевка, слава во месецот, тогаш и Ајнштајн не може да им помогне како да ја направат математиката со пари до крајот на месецот.

Затоа што автомобилот им покажува знаци на дефект и не можат да му го направат редовниот сервис.

Затоа што децата на 1-ви септември не можат да ги дотераат во нови алишта без да стиснат заби.

Затоа што не можат децата апсолвенти да ги пратат на апсолвентска екскурзија и ги убедуваат дека ќе има други пригоди за да шетаат низ светот.

Затоа што мора да минат низ сите маркети за да видат каде цената на зејтинот е најниска.

Затоа што мора да одат до пазар бидејќи таму јагодите се на половина цена од маркетите.

Затоа што носат чевли стари 10 години и се убедуваат себе дека не им се потребни нови.

Затоа што мораат да внимаваат бојлерот да се пушта само на евтина струја.

Затоа што избегнуваат да канат гости бидејќи еден пречек им е најмалку 500 денари и им е премногу.

Затоа што мора да се справат со осудувачките погледи на децата кога по втор пат во неделата им зготвиле гравче.

Затоа што е беспарица и едвај крпат крај со крај... Ете затоа се нервозни!

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Автор: С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не му верувај, знаеш убаво лаже - волкот влакното го менува, ама ќудот не Овојпат ќе бил подобар. Овојпат немало да те повреди, ти ветил... Те слушам и ср...
Ќе биде подобро... верувај ми! Не може толку лоши работи на еден човек да му се случат наеднаш. Не може жив чов...
Чичкото таксист што храни бездомни кучиња, чесниот поштар и скромното дете - 3 вистински приказни за... Многу пати сум се нашла во ситуација да се разочарам во луѓето и да речам дури и...

Спонзорирани линкови: